Ses yalıtımı için kullanılan yalıtım ürünlerinden olan akustik panel, akustik düzenlemeler için de ideal seçimlerden biridir. Sesin içerisinde absorbe olmasını sağlayan bu ürünler ile yalıtım en iyi şekilde sağlanmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok alanda yenilikler görülmektedir. Bunlarda biri de akustik panel ürünlerimiz olarak karşınıza çıkıyor. Kullanılan alanlarda ses yalıtımının yapılmasını sağlayan akustik panellerimiz, diğer yandan da mekânlarınıza dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır.

 

Akustik paneller mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren dekoratif akustik panellerdir. ... Kaliteli kumaş üst katman, panelleri dekoratif ve şık hale getirmektedir.

 

Stüdyo Ses Yalıtımı iki aşamadan oluşur;

1- “Oda ses izolasyonu” yani ses kesici ürünler ile sesin kaynağında yalıtılması. 2- “Hacim Akustiği” yani sesin oda içinde dengeli bir şekilde dağılmasını sağlanması, yankıdan kaynaklı sorunların önüne geçilmesi. Bunu ses yutucu ve ses yansıtıcı malzemeler ile sağlıyoruz.

 

Stüdyodaki ses şiddetine göre malzeme seçiminin yapılması gereken bu alanlar için en uygun malzemeleri seçmek ve uygulamaya geçmek çok önemlidir. Akustik paneller içerisinde yer alan duvar panelleri, akustik kumaşlar, akustik süngerler, baffle, halı, tavan, duvar ve zemin ses yalıtımı gibi malzemeler kullanılarak bu söylediğimiz özelliklere sahip olmak mümkündür. Tabi ki önceden stüdyo alanını incelemek ve buna göre malzeme seçiminde bulunmak çok daha önemlidir.